Чи можуть блохи жити на людях?

Чи можуть блохи жити на людях?

Якщо у вас колись були укуси бліх, то ви, мабуть, запитували себе, чи можуть блохи жити на людях. Хорошою новиною є те, що за дуже рідкісним винятком блохи не живуть на тілах людей. Погана новина полягає в тому, що блохи можуть і населятимуть людські житла навіть без домашніх тварин. Як вивести бліх із дому читайте у цій статті https://ideas-center.com.ua/?p=31274.

Види бліх та кращі господарі

Існує багато видів бліх, і у кожного виду є кращий господар:

  • Людські блохи (Pulex irritans) воліють харчуватися людьми або свинями, але ці паразити рідко зустрічаються в будинках у розвинених країнах і частіше асоціюються з дикою природою. Ферми іноді заражаються людськими бліхами, особливо у свинарниках.
  • Пацюкові блохи (Xenopsylla cheopis і Nosopsyllus fasciatus) є паразитами норвезьких щурів та покрівельних щурів. Зазвичай вони не заражають людські житла, якщо в них немає щурів. Проте щурі блохи є важливими з медичної точки зору ектопаразитами, оскільки вони передають хвороботворні організми людям. Східна щура блоха є основним переносником організму, що викликає чуму.
  • Курячі блохи (Echidnophaga gallinacea) є паразитами свійської птиці. Ці бліхи, також відомі як прилипливі блохи, прикріплюються до своїх господарів. Коли кури заражені, блохи можуть помітно накопичуватися навколо їхніх очей, гребеня та борідки. Хоча курячі блохи воліють харчуватися птахами, вони будуть харчуватися людьми, які живуть поблизу зараженого домашнього птаха або доглядають його.
  • Котячі блохи (Ctenocephalides felis) майже завжди є бліхами, які вторгаються в наші будинки та харчуються нашими домашніми тваринами. Незважаючи на свою назву, котячі блохи з такою ж ймовірністю харчуються Барсіком, як і господарями Барсіка. Хоча вони зазвичай не живуть на господарях, таких як люди, вони можуть кусати та кусають людей.
  • Рідше собачі блохи (Ctenocephalides canis) заражають вдома. Собачі бліхи також не є вибагливими паразитами і із задоволенням візьмуть кров у вашої кішки.

Чи можуть блохи жити на людях?

Котячі та собачі блохи створені для того, щоб ховатися у хутрі. Їх сплющені з боків тіла допомагають їм переміщатися між шматочками хутра чи шерсті. Повернені назад шипи на їх тілі допомагають їм чіплятися за шерсть, коли тварина рухається. Наші відносно безволосі тіла не є відмінним укриттям для бліх, і їм набагато важче чіплятися за нашу голу шкіру.

Тим не менш, люди, які живуть з домашніми тваринами, часто стикаються із зараженням бліхами. Розмножуючись, ці кровожерливі блохи конкурують за вашого вихованця і можуть вкусити вас. Укуси бліх зазвичай відбуваються на кісточках і гомілках. І укуси бліх викликають свербіж, особливо якщо у вас на них алергія.

Чи можете ви заразитися бліхами без домашніх тварин?

Хоча блохи рідко поселяються на шкірі людини, вони можуть і будуть щасливо жити у людському домі без домашніх тварин. Якщо блохи проберуться у ваш будинок і не знайдуть собаку, кішку чи кролика, якими можна погодуватися, вони вважатимуть вас наступним найкращим вибором.

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *