Стрес і як з ним боротися

Кожна людина відчуває стрес у своєму житті. Багато людей опускають руки через нього. Хтось не хоче з ним справлятися. Стрес це частина в житті кожної людини, яку потрібно прийняти. Насправді, існує безліч способів контролювати стрес: їжа, алкоголь, телевізор. Але якщо є конкретна життєва ситуація, коли погано і опускаються руки, чи можна з ним боротися чи ні? Можна, як стверджує блог ga, але спочатку необхідно дізнатися, що таке стрес.

Стрес – захисна реакція організму на зовнішніх подразників

Що таке стрес?

Стрес – захисна реакція організму на зовнішніх подразників. Зовнішні подразники можуть бути як знайомими, і не знайомими. Незнайомий подразник є стресом для людини.

Припустимо, людина пішла займатися в тренажерний зал. Тренажерний зал для людини – це стрес. Щоб з ним боротися організм формує нові м’язи, щоб вони були здатні протистояти фізичним навантаженням, тобто, щоб не було подразників, щоб був баланс в організмі.

Стрес – це гарне явище в організмі. Але гарне воно лише у тому випадку, якщо він не є надлишковим. Тобто людина пішла на пляж на півгодини і засмагла. Це нормальна реакція, шкіра пережила стрес і адаптувалася (стала темніше). Але якщо людина пішла на пляж і була там кілька годин, то її шкіра згоряє. Це стрес надлишковий і він шкідливий.

Стрес і як з ним боротися

Як боротися зі стресом

На початку потрібно зрозуміти, що стрес – це добре. Він підвищує увагу людини та тривожність. У небезпечній ситуації, мозок через стрес починає діяти і вирішувати, як не померти. Насправді стрес захищає людину. Тож це добре.

Стрес – це погано в тому випадку, якщо його забагато. То у такому разі його необхідно контролювати. Як це зробити?

Є 2 способи:

  • Контролювати ситуацію;
  • Зменшити значення ситуації

Існують ситуації, коли контролювати ситуацію неможливо. Наприклад землетрус. Відразу люди відчувають стрес, паніка і все контролю немає. У такому разі, щоб контролювати стрес потрібно, контролювати щось і головне вірити в те, що людина це контролює. Вчені провели досвід. Одних мишей били струмом просто так, а інших мишей били струмом та давали гризти кору дерев. Ті миші, які гризли кору дерев, вони зазнавали болю набагато менше, ніж ті, яких били просто так.

Зменшити важливість ситуації. Сенс цього методу полягає у суб’єктивному зниження значимості конкретної ситуації собі. Це працює менше ніж перший спосіб. Необхідно уявити плюси цієї ситуації. Наприклад, людина їде вчитися в університеті до іншого міста, і батьки не допомагають їй із грошима. Це стрес, його можна знизити, якщо думати, що цю людину зробить дана ситуація самостійною.

Найкращим варіантом є суміщення першого та другого способу.

Стрес і як з ним боротися

Висновок

Стрес – це позитивна реакція організму на зовнішніх подразників. Яку необхідно прийняти та навчитися справлятися, чим більше людина використовує ці способи, тим краще і більше контролювати починає свій стрес.

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *