Ми розвінчуємо міфи і представляємо факти про лупу

Напевно, багато хто з нас коли-небудь боровся з проблемою лупи. Білі пластівці на шкірі голови та у волоссі не виглядають естетично, тому нам це некомфортно. У лупи може бути кілька причин, тому варто проаналізувати всі можливості, щоб запобігти її повторенню. У статті ви дізнаєтесь факти та міфи про лупу та її освіту. Подібні статті дивіться тут https://dai.kiev.ua/category/rizne/.

Проблема у голові

Лупа – це проблема, яку більшість з нас воліла б подолати швидко і буквально. Це захворювання, яке легко діагностувати, бо його важко не пропустити. Швидко помітні білі пластівці на волоссі, особливо темного волосся. Лупа може виникати з косметичних, внутрішніх або шкірних причин. Про лупу існує безліч думок, але не всі вони правильні. Читайте далі, щоб дізнатися правду про цей стан.

Міфи про лупу

Розчісування допомагає

При лупі ми часто відчуваємо свербіж на шкірі голови, тому починаємо свербіти. На жаль, така поведінка замість того, щоб приносити полегшення, лише посилює проблему. Потім шкіра голови стає більш роздратованою, що призводить до ослаблення цибулин та їх випадання.

Ми розвінчуємо міфи і представляємо факти про лупу

Відсутність гігієни

Часто вважається, що лупа виникає у людей, які не дбають про свою особисту гігієну. І може опосередковано впливати на появу лупи, але не є прямою причиною її утворення. Іноді причиною може бути погано підібрана косметика.

Факти про лупу

Миття волосся у гарячій воді

Ми часто знаходимо основу появи лупи у неправильному догляді за шкірою голови. Багато хто вважає, що миття голови в занадто гарячій воді викликає появу лупи, і в цьому вони мають рацію. Надмірно гаряча вода порушує, гідроліпідний баланс шкіри голови. Це змушує епідерміс швидше відшаровуватись, що викликає лупу.

Сон із мокрим волоссям

Іноді нам не завжди вдається вимити голову рано, щоб дати їй висохнути перед сном. У цьому випадку ми або лягаємо спати з мокрим волоссям, або сушимо їх феном механічно. Якщо ви лягаєте спати з мокрим волоссям, грибки на шкірі голови швидше розмножуються, тому що вологість і тепло – два фактори, які ідеально підходять для їхнього розмноження.

Цілорічна «хвороба»

Лупа не є сезонним захворюванням і може «заразитися» як влітку, так і взимку. Поява білих пластівців на шкірі голови може бути викликана косметичними помилками, яких ми припускаємо у повсякденній турботі. Неправильне використання сухих шампунів, пінок або іншої косметики може призвести до її повернення. Однак лупа часто плутають з атопічним дерматитом, який виникає навесні і взимку, і псоріаз. Якщо лупа повернулася, слід звернутися до трихологу, який правильно діагностує її причину.

Види лупи

Ми можемо виділити три типи лупи, яка «не дає спокою» нашій голові. Це:

  • класична лупа, що виникає при косметичних помилках, пов’язаних із повсякденним доглядом;
  • суха лупа, яка найчастіше виникає при надмірному відлущуванні епідермісу, внаслідок чого з’являються сухі та білі лусочки;
  • себорейна лупа, що виникає при запаленні шкіри, стійкому свербіні та сильній себореї, через яку плями епідермісу прилипають до шкіри голови.

Ми розвінчуємо міфи і представляємо факти про лупу

Причини появи лупи

Причин лупи може бути кілька, тому не завжди вдається знайти лише одного «винуватця». Лупа може виникнути в результаті використання невідповідної косметики або її надмірного вживання. Якщо мити волосся дуже рідко, лупа також може стати причиною появи лупи, оскільки шкірний жир і мертві клітини, що скупчився, видаляються нерегулярно.

Не слід перевантажувати шкіру голови надмірним використанням косметичних засобів для укладання чи моделювання. Якщо ретельно не змити таку косметику зі шкіри голови, їх «нашарування» може призвести до появи лупи. Алергія на деякі інгредієнти косметичних засобів або фарб для волосся також може сприяти появі білих пластівців на волоссі. Погане харчування, зловживання алкоголем, тривалий і частий контакт із штучними матеріалами також можуть стати причиною появи лупи. Надмірне використання шампуню проти лупи також може призвести до появи лупи. Потім шкіра голови очищається дуже добре, що для неї шкідливо.

Способи від лупи

Щоб позбавитися цієї неприємної проблеми, можна звернутися до трихолога, який визначить, у чому її причина, і випише відповідну косметику або ліки, і відновлять баланс шкіри голови. Іноді для позбавлення цієї проблеми достатньо зміни шампуню. Варто вибирати зволожуючий, а не масляний шампунь.

Можна використовувати терапію проти лупи, під час якої слід використовувати відповідні маски, шампуні та лосьйони, які мають ефект від лупи. Ми також можемо позбавитися цієї небажаної проблеми за допомогою домашніх засобів, наприклад, ополіскувача з лимоном або травами. Серед іншого, лопух, кропива, береза ​​чи чорна ріпа. Раціон має бути багатий цинком, жирними кислотами та вітамінами групи В.

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *