За яких симптомів ви повинні обов’язково звернутися до офтальмолога?

За яких симптомів ви повинні обов'язково звернутися до офтальмолога?

Розлади зору, які часто трапляються з нами. Наприклад плями та мушки перед очима, ореол навколо фар, звуження кута зору тощо. Кожен із нас повинен знати, коли і за яких станів можна не хвилюватися, а в яких випадках потрібно звернутися до офтальмолога.

Давайте розглянемо розлади, що особливо часто зустрічають:

Коньюктивіт

Він може бути бактеріальним у цьому випадку виділення з очей каламутні жовтого чи зеленого кольору. Лікар при такому коньюктивіті призначає краплі, в якому міститься антибіотик.

При алергічному та вірусному кон’юктивіті виділення прозорі. У цьому випадку офтальмолог призначає замінники сліз без консерванту чи протиалергічні краплі.

Такі розлади зору, як короткозорість, далекозорість, астигматизм, пресбіопія, кератоконус лікуються окулярами або контактними лінзами.

У випадку кератоконуса, додатково для уповільнення прогресування захворювання, застосовують краплі з вітаміном В12, а також опромінюють ультрафіолетом. Більш докладно про те, як вилікувати коньюктивіт в домашніх умовах читайте тут https://majestic.org.ua/yak-vilikuvati-konyunktivit-u-domashnix-umovax-shvidko/.

Сухість очей

Часто спостерігається у жінок під час менопаузи після користування контактними лінзами. Це зустрічається у курців і у хворих на певні аутоімунні захворювання, а також серед людей, які багато часу проводять біля комп’ютера.

Симптоми: свербіж, печіння, сльозотеча.

У цьому випадку лікар офтальмолог призначає різні протизапальні засоби, краплі («замінник сліз»), іноді потрібне усунення закупорки проток слізних залоз.

Допомагає так само дієта, у якій треба збільшити споживання Омеги 3 і скоротити частку Омеги 6, тобто. збільшити в їжі частку жирних сортів риб (тунець та лосось) та скоротити споживання червоного м’яса та жирних сирів

Катаракта

Це захворювання супроводжується помутнінням кришталика внаслідок чого знижується чіткість зору. Зазвичай розвивається у людей після 60 років і спочатку компенсуються очками, але, на жаль, без операції все одно не обійтись.

Операцію у нас роблять під місцевою анестезією. Суть операції у цьому. Що кришталик заміняють на протез. Лише кілька днів реабілітації та пацієнт здоровий.

Діабетична ретинопатія

Небезпека цього захворювання в тому, що воно розвивається практично безсимптомно, внаслідок чого уражається зоровий нерв.

Єдині симптоми на які варто звернути увагу, це: нечіткий та спотворений зір, каламутні плями в полі зору та раптова сліпота.

У разі необхідно адекватне лікування основного захворювання діабету, тобто. підтримання нормального рівня цукру на крові.

Якщо все ж таки відбувається відшарування сітківки, то тоді офтальмолог впливає на сітківку лазером і застосовує препарати, які уповільнюють утворення патологічних судин.

Відшарування сітківки

Причини: травма ока, дегенеративні зміни сітківки.

Симптоми: пацієнт бачить іскри та плаваючі плями, знижується чіткість зору, зменшується поле зору та виникає відчуття погляду через щільну завісу. З появою цих симптомів слід терміново звертатися до лікаря.

Вагітність

Вагітні жінки часто скаржаться на двоїння у вічі, а також сухість ока.

Причини: зміна гормонального фону, підвищення артеріального тиску та діабет.

Лікування комплексне: лікар офтальмолог плюс профільні лікарі спеціалісти.

Плями в полі зору

Причини розпаду колагену який входить до складу склоподібного тіла. Як це не дивно, це вважається нормальною ситуацією. Але іноді це може свідчити про відшарування склоподібного тіла, спазм судин кровотечі, токсоплазмоз. У цьому випадку потрібне лікування основного захворювання.

Складніше справа з плямами не пов’язаних з конкретною хворобою. Якщо вони завдають вам сильної незручності, то позбутися їх можна тільки за допомогою лазера або операції.

Зверніть увагу, якщо ви спостерігаєте різке збільшення кількості плям, плюс зниження чіткості зору і спалаху в очах, то відразу негайно зверніться до лікаря т.к. є небезпека розриву сітківки чи відшарування сітківки.

За яких симптомів ви повинні обов'язково звернутися до офтальмолога?

Зменшення кута поля зору (людина не бачить, що відбувається з боків)

У цьому симптомі необхідно звернутися до лікаря офтальмолога, т.к. можливі такі захворювання:

Пігментний ретиніт

Симптоми: спочатку знижується зір у темряві, потім скорочується кут огляду зору, а потім можлива сліпота. На жаль, лікування поки цієї хвороби немає

Глаукома

Симптоми: спочатку розвивається немає жодних симптомів, потім починає зменшуватись кут зору. За відсутності лікування може настати повна сліпота.

Підступність цієї хвороби в тому, що вона може розвинутися як при підвищеному, так і нормальному внутрішньоочному тиску. Якщо у найближчих родичів була раніше глаукома, то ви повинні перевірятися у лікаря регулярно.

Вікова макулярна дегенерація

Симптоми: це вікове захворювання, спочатку хворий бачить усе, що у центрі поля зору, спотворюються форми предметів, втрачається чіткість зору.

Ця хвороба існує в 2-х формах: “суха” та “волога”.

“Суха” розвивається дуже повільно і ефективне лікування поки що, на жаль, відсутнє.

Основними симптомами при “вологій” це кровотечі та скупчення рідини у сітківці. Лікування препаратами, що пригнічують розвиток патологічних судин.

Закупорка судин сітківки або зорового нерва

Симптоми: зниження гостроти зору. Так як це захворювання є наслідком таких захворювань, як гіпертонія, діабет, судинних захворювань.

Тому лікування має бути комплексне, тобто. разом з офтальмологом у ньому мають брати участь і профільні лікарі-фахівці.

Спотворення видимого розміру предметів

Цей розлад може вражати одне або обидва ока. Причина – це травми чи попередні операції на очах, неврологічні та психіатричні розлади.

Крім основного симптому, хвороба може супроводжуватися головним болем, запамороченням та дратівливістю.

Лікування комплексне, крім офтальмолога, повинні брати участь відповідні профільні спеціалісти.

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *